k

Aktuality

Máme štěňátka

[12.5.2013] Narodila se nám krásná a perspektivní štěňátka po vynikajících rodičích ! Noví majitelé budou mít možnost navštěvovat psí školu zdarma.Snažíme se vycházet vstříc novopečeným majitelům našich štěňátek a poradit jim.  Někteří majitelé mají zájem dojíždět k nám se štěňátkem cvičit a později je možno domluvit se na tréninku zdarma - dráha agility.
Štěňátka, která se narodila 24. dubna (vrh S) jsou z plánovaného spojení rodičů s vynikajícím rodokmenem a zdravotními vyšetřeními ... Narození štěňátek předchází plánovaní ... Ještě před tím, než dojde ke krytí musí oba rodiče absolvovat několik zdravotních vyšetření a jsou posouzeni komisí na bonitaci atd...
S odchovem štěňátek je poměrně dost práce a právě proto bychom si rádi urželi, pokud to vzdálenost dovolí, kontakt s novými majiteli štěňátek i potom, co si svoje štěně odvezou domů. Zejména u tohoto vrhu S bychom byli velmi rádi, kdyby se štěňátka v budoucnu věnovala sportu, ukázala se na výstavě a právě v tom novým majitelům můžeme pomoci.

Ideální je se štěňátkem absolvovat Školku pro štěňátka, kde se noví majitelé dozvědí, jak na TO. Témat, o kterých můžeme mluvit je hodně - čím krmit a jak často (neprodáváme žádná psí krmiva), zdravotní problematika (blechy, klíšťata, odčervení  ...), čístotnost štěňátka a venčení, cestování, jak štěně vychovávat, motivovat, učit ... Hlavní náplní Školky pro štěňátka je cvičení a učení povelů, takže jsem vždy ráda, když má štěně základy - přivolání od psů a od lidí, chůze u nohy majitele, umí si sednout, lehnout a zůstat stát na povel, i když se majitel vzdálí a kolem jsou jiní psi a lidé. Samozřejmě hodně záleží i na šikovnosti majitele, ale trpělivý trenér, který má spoustu zkušenosti s učením štěňátek je výhodou. Velmi podstatné je, že štěňátko v období fáze tkzv. socializace přichází pravidelně do kontaktu s jinými štěňaty a lidmi, takže snaha chovatele štěně socializovat plynule pokračuje.


Vrh S bude k odběru asi v polovině června, štěňátka budou několikrát odčervená, očkovaná, kupní smlouva samozřejmostí. Na cestu dostanou jídlo na prvních pár dní, hračky a noví majitelé spoustu rad. Štěně můžeme v případě dovolené nových majitelů pohlídat. Se zájemci o štěně z vrhu S se rádi nezávazně sejdeme a popovídáme si. Více informací o našich psech na www.border-kolie.cz


 

Aktuality
© 2009 Ambra psí škola Věry Brunclíkové - 602 368 265 - Praha | kde nás najdete | napište nám