k

Psí škola Ambra

Psi mají jedinou chybu: žijí příliš krátce ... tato psí škola je pojmenována podle mé nejlepší psí kamarádky Ambry.

Vaši psi si zaslouží zkušeného a kvalifikovaného trenéra, který pomáhá jim i jejich majiteli!

Zákazníci, kteří zvolí pro sebe a svého psa

Soukromou psí školu zajisté ocení:

 • kvalitní vybavení (vybavené cvičiště, double agility, 2x flyball dráha s boxy, makety, ringo oblek, zázemí s TV, DVD)
 • simulátor pohybu pro psy - profi model s nejmodernější elektronikou
 • zpevněnou parkovací plochu přímo v areálu
 • kvalitně oplocený velký čistý areál
 • hezké přírodní prostředí přímo na břehu Vltavy / u ZOO
 • možnost tréninků denně 9 až 20 hodin včetně víkendů a svátků
 • možnost individuálního přístupu
 • stále nové a moderní metody
 • lepší uspokojování potřeb klienta při tréninku osobním přístupem
 • přesné začátky výuky, organizovanost, systematičnost
 • vynikající výsledky trenérů s jejich vlastními psy

Kurzy Standart s trenéry psí školy Ambra vyhovují nejširší vrstvě zákazníků a jejich cena je přizpůsobena poptávce.

Kurzy Exkluziv jsou určeny pro náročnější zákazníky, dostane se Vám efektivního tréninku, přímého přístupu a jasných doporučení od majitelky psí školy.

Aktuálně se věnuji organizaci chodu psí školy a mé chovatelské stanice, přijímám osobně všechny zájemce o služby psí školy, píši články do odborných časopisů, od února loňského roku také znovu po letech pravidelně radím v pořadu Chcete mě, ale hlavně se věnuji praktické práci se psy. Budu se těšit na naši případnou spolupráci.

Věra Brunclíková

Bruncliková s retrívrem

...Psí školu Ambra Professional založila v lednu 1996 a pojmenovala ji na památku své psí kamarádky, kterou dostala jako osmileté dítě. Už v této době ji rodiče přihlásili na cvičiště pro psy a věnovala se výcviku své Ambry, která byla kříženec. Na cvičiště chodila většinou jen služební plemena, proto se v dospělosti inspirovala v zahraničí a založila psí školu, která v ČR chyběla: všechna plemena psů a hlavně s nejrůznějším zaměřením. Protože chodila pomáhat do útulků pro psy, načerpala praktické zkušenosti i tam a postupně se věnovala dalším kynologickým specializacím. Dnes jsou v psí škole AMBRA kurzy pro majitele psů s nejrůznějším zaměřením: školka pro štěňátka, základní poslušnost rodinného psa, programy převýchovy u problémových psů, agility, obedience, tanec se psem, sportovní výcvik – stopování, poslušnosti, obrany... Psí školou AMBRA prošlo velmi mnoho plemen a paní Brunclíková tak měla možnost jako jedna z mála poznat povahy a chování mnoha jedinců, třeba stejného plemene, osobně. Jejím koníčkem mimo psí školu jsou pastevečtí psi, které posuzuje při zkouškách jako rozhodčí. Na základě dosavadních výsledků práce byla uvedena  včetně životopisu a relevantních aktivit  do  prestižní světové  publikace  " Who is who ".

 

 Kvalitně oplocený, velký, čistý areál,

 využívaný pouze k výcviku psů  ! 

  
   Výcvik psů: Pomůžeme vám …
V mojí psí škole AMBRA Professional probíhá výcvik psů pro majitele všech plemen a kříženců od ledna 1996, firmu jsem založila v oboru, který mě baví. Výcvikem psů se totiž zabývám od roku 1978, chovatelskou stanici mám od roku 1997.
Můžete se svým psem absovovat hodiny s individuálním přístupem nebo cvičit ve skupině psů. Navštěvují nás nejen majitelé štěňat a mladých psů, i dospělý pes se dá vycvičit.
Ráda bych zdůraznila, že od jiných cvičáků pro psy se odlišujeme hlavně tím, že výcvik v kurzech není zajišťován příležitostnými dobrovolníky sdruženými v zájmovém kynologickém klubu, ale lidmi, kteří v psí škole v oboru výcvik psů pracují na základě řádné smlouvy či živnostenského listu a většina má navíc vynikající výsledky – reprezentace na Mistrovstvích světa, Evropy, republiky a díky tomu odpovídající praktické zkušenosti, které mohou předávat. Najímám totiž pro práci trenérů ty, kteří z úspěšné praxe mohou navrhnout jasné a konkrétní postupy, tipy, rady, nápady a detaily, které nikde nevyčteme.
Vycházím z toho, že každý majitel psa má k dispozici spoustu informací, většina četla knížky o cvičení psů, známe pár pejskařů a máme určitě představu o tom, jaké techniky při výcviku fungují. Většinou ale nechceme svého psa cvičit systémem pokus – omyl a ztrácet čas. Připustíme si, že podobný problém, jako máme my, už někdo určitě mnohokrát řešil. Chceme takového člověka najít a nechat si poradit.
Nedělejme si iluze, že obdobní lidé jsou k dispozici na každém cvičišti pro psy a každý den radí pejskařům.  Proto si velmi vážím všech trenérů, kteří se psí školou Ambra spolupracují.
Sama neustále vyhledávám nové možnosti a platím za to, že se aktivně stále učím. Zajímají mě všechny nové informace, postupy a techniky v našem oboru v zahraničí.
Zásadně nepoužíváme elektrické obojky, ostnaté obojky a naprostá většina našich zákazníků nepoužívá při cvičení ani stahovací obojek.
Málokdo ví, že nemáme žádné dotace na zřízení a provoz cvičiště či na výcvikové pomůcky jako většina cvičáků v ČR, přesto máme velmi kvalitní vybavení pro výcvik psů, tréninky obrany, agility a flyballu:
DOUBLE AGILITY · FLYBALL DRÁHY S DVĚMA NEJMODERNĚJŠÍMI BOXY NA VYSTŘELOVÁNÍ MÍČKŮ · SIMULÁTOR POHYBU PRO PSY, PROFI MODEL S NEJMODERNĚJŠÍ ELEKTRONIKOU · MAKETY · RINGO OBLEKY · ZÁZEMÍ S TV, DVD
Ačkoliv byla psí škola i zázemí, veškeré překážky, kotce, odkládací boxy, výcvikové pomůcky v roce 2002 zcela zničeny povodní bez náhrady, po pár měsících jsem se na místo vrátila a začala postupně zase znovu - v Praze 7 a v Praze 9. Děkuji proto všem zákazníkům, DÍKY VÁM fungujeme od ledna 1996.  Takže znovu, vítejte na našich webových stránkách, snad budete mít čas pročíst je celé.
V průběhu let se psí škola Ambra postupně změnila na rodinnou firmu. Jednalo se o postupný a přirozený vývoj. Do činnosti v oblasti výcviku psů se časem oficiálně (živnostenský list) zapojil i syn Vašek Brunclík (aktuálně 23 let).
Vašek se narodil do pejskařské rodiny a mezi našimi psy a psy našich zákazníků vyrostl.  Legrační je, že už jako dítě sledoval své rodiče, jak učí v psí škole Ambra skupiny zákazníků - ale zatímco si měl procvičovat coby šestiletý kluk v písance pro první třídu psaní čárek obyčejnou tužkou, sledoval nás - trenéry. Často jsme se od něj dočkali připomínek i kritiky. Zatímco děti mých kamarádek při návštěvě sledovali pejsky a rozplývali se nad tím, jak černý pejsek hezky přiběhne k paničce a hnědý pejsek skáče přes překážku, Vašek měl v merku - trenéry. Moc rychle mluvím a otec málo vysvětluje, kolegyně trenérka mluví  zase příliš potichu a kolega trenér se příliš často chodí napít nebo někam při své lekci odbíhá i telefonuje. Nebrali jsme ho do práce rádi, naštěstí šel s námi jen občas, když naše hlídací teta musela například k lékaři.  Jako matku mě částečně šokovalo i potěšilo, když mému zaměstnanci - ve svých sedmi letech s brejličkami na nose řekl: ,, Mám dojem, že zákazníky příliš nerespektujete ! ´´ a odkráčel si znovu sednout ke stolečku s omalovánkami , ale i já jsem z něho byla nervózní. Doma poklad a vzorné hodné dítě se samými jedničkami, ovšem v psí škole Ambra … jako kritik na inspekci. Díky tomu, že Vašek se psy vyrostl a byl od malička přítomen výcviku psů našich i psů zákazníků,doma i na kynologických akcích, načerpal samozřejmě v oblasti výcviku psů mnoho zkušeností. Stále častěji máme však dojem, že jeho aktuální přínos pro psí školu Ambra spočívá zejména v novém pohledu na organizaci kurzů či průběh výuky - což je pro zaběhlý dlouholetý režim v naší psí škole velmi osvěžující – má své názory a představy, jaký servis by měl být zákazníkům nabídnut a o svých nápadech rád diskutuje. Myslím, že jeho výchova se nám povedla :)  
Těšíme se na setkání se všemi, kteří nás navštíví. Pokud se rozhodnete i nezávazně nás navštívit a poradit se o možnosti výchovy a výcviku Vašeho psa, jsme Vám k dispozici. 

                                                                                                                 Věra Brunclíková

 


aktuality
My cvičíme za Vás - volné místo
[1.6.2018] Výcvik psa s ubytováním u nás bez Vás. Nabízíme volné místo ! Jestli nechcete se svým psem z jakýchkoliv důvodů navštěvovat výcvik sami a cvičit ho sami, přijímáme rezervace na výcvik psa bez Vás - s ubytováním u trenéra. Kapacita je omezena na maximálně tři psy.
Přejeme krásné a pohodové vánoční svátky.
[23.12.2017]
Hledám adoptivní rodiče - sponzory pro tři mláďata opic a jednoho opičího seniora
[31.7.2017] Již nějakou dobu jsem opičí máma na mateřské dovolené s opičími trojčaty, dva kluci a jedna holka. Vždycky jsem toužila jednoho krásného dne odjet do opičího útulku na Borneo a využít všechny moje schopnosti a zkušenosti… tak teď to mám. A k tomu jeden dospělý opičák …
Nikdo z nás není docela normální . . .
[30.7.2017] Prázdninový pátek byla v naší škole akcička pro naše zákazníky a jejich psí kámoše. Všichni se mohli předvádět po svém, tak někteří páníčci rovnou přijeli s oblečenými psy ... z auta právě vystoupila Červená Karkulka ...
Nové fotky štěňátek na prodej z naší chovatelské stanice
[25.7.2017] Nabízíme štěňátka !
 
  

O nás > Psí škola Ambra
© 2009 Ambra psí škola Věry Brunclíkové - 602 368 265 - Praha | kde nás najdete | napište nám