k

Flyball

 

 
Zlí jazykové tvrdí, že flyball je sportem pro líné páníčky, protože běhají jen psi.  
Nejprve si zkuste představit, jak se svým psem čekáte na startu. Váš pes má na sobě postroj a štěká a štěká a těší se, až bude moci vyběhnout na dráhu. Počkáte, až doběhne pes před Vámi a konečně pouštíte na dráhu toho svého. Největší rychlostí pádí k první překážce a přeskočí ji, skáče přes druhou, třetí a konečně čtvrtou , skočí na speciální box, ze kterého vystřelí balónek a chytí ho rychle do tlamy. Skáče znovu i s míčkem v tlamě zpátky přes překážky k Vám, voláte, ječíte, radujete se, aby běžel rychle. Všichni lidé z Vašeho družstva volají na Vašeho psa, že ho milují a aby běžel rychle k nim – k Vám, stojí kolem Vás a všichni ho voláte.  Tady jde o čas ! Váš pes k Vám letí kosmickou rychlostí a přísahali byste, že se i s tím míčkem v tlamě směje. Máte náskok, pes na vedlejší trati je pomalejší než Váš a za pár sekund se rozhod ne o vítězi … Tak to je flyball.
Je celkem jedno, jestli chcete vyrazit na soutěže nebo se prostě vyblbnout a vylítat psa. Flyball je možnost, jak psa dokonale unavit a vy se tolik nenamáháte, protože psa jen vypouštíte na startu a voláte ho, když běží zpátky. Soutěží vždy dvě družstva mezi sebou najednou, dráhy jsou vedle sebe. V jednom družstvu jsou čtyři psi, plemeno jakékoliv. Výška překážek je přizpůsobena nejmenšímu psovi z družstva. Velikost psa není podstatná, běhají dogy, běhají čivavy a to na celém světě, flyball získává čím dál větší oblibu. Nejnižší výška překážek je 17, 5 cm, nejvyšší 35 cm.
Podstatné ale je, jestli Váš pes má zájem o hračky, bez toho to totiž půjde těžko. Váš pes musí mít chuť si hrát, aportovat. Stačí chuť, nevadí, že hračku neumí přinést k Vám – to ho společně naučíme. 
Každé družstvo potřebuje svého nabíječe, může to být kdokoliv z Vaší rodiny nebo z Vašich přátel, kteří budou stát za boxem a nabíjet ho míčky. Všichni psi z družstva nabíječe zbožňují. Tuto větu musíte často opakovat doma, v práci a mezi přáteli, pokud vážně s flyballem začnete, protože časem budete nabíječe pro své družstvo potřebovat. Takže si ji pořádně zapamatujte: Všichni psi z družstva nabíječe zbožňují.
Pro první trénink ale nepotřebujete nabíječe ani nepotřebujete vymýšlet název družstva, ve kterém budete jednou běhat. Jestli chcete sobě a svému psovi dopřát zábavu, u které se vyblbnete, tak musíte flyball zkusit.

Chcete se k nám přijet domluvit ?

Kontaktujte nás na ambra@psiskola.cz

nebo telefonujte 602 368 265, abychom se domluvili na setkání.

 
 Jeden z nejrychlejších  ve flyballu je border kolie Coudy Dany a Marka Russových, zvládá s přehledem porazit i psí borce u nás i v zahraničí. A proč se nepochlubit, když jsem jeho chovatelka ?

 


aktuality
Štěňátka na prodej
[12.11.2018] Přijímáme rezervace na štěňátka ! Matka Sheila Ambra.P. (po matce import Rakousko Wicca of Magic Border´s) + Otec: Brandy CONQUEST import Holandsko
My cvičíme za Vás - volná místa na prosinec
[10.11.2018] Pes může být ubytován v domě. Váš pes bude umět poslouchat tak, jak potřebujete - mezi psy a lidmi, lze včetně přivolání. Naučíte se svého vycvičeného psa vést tak, jako byste ho cvičili sami. Co byste chtěli, aby váš pes uměl ? Určitě víte, že podobným způsobem se cvičí psí asistenti pro nevidomé -
Přejeme krásné a pohodové vánoční svátky.
[23.12.2017]
Hledám adoptivní rodiče - sponzory pro tři mláďata opic a jednoho opičího seniora
[31.7.2017] Již nějakou dobu jsem opičí máma na mateřské dovolené s opičími trojčaty, dva kluci a jedna holka. Vždycky jsem toužila jednoho krásného dne odjet do opičího útulku na Borneo a využít všechny moje schopnosti a zkušenosti… tak teď to mám. A k tomu jeden dospělý opičák …
Nikdo z nás není docela normální . . .
[30.7.2017] Prázdninový pátek byla v naší škole akcička pro naše zákazníky a jejich psí kámoše. Všichni se mohli předvádět po svém, tak někteří páníčci rovnou přijeli s oblečenými psy ... z auta právě vystoupila Červená Karkulka ...
 
  

© 2009 Ambra psí škola Věry Brunclíkové - 602 368 265 - Praha | kde nás najdete | napište nám