k

Aktuality

Otevřeně ...

[26.03.2020]

S úžasem jsem dnes sledovala média. Předpokládám, že mě vláda jako OSVČ nevysvětlí, jak bych z měla z případné státem mě dané částky 15.000 Kč uživit všechna svoje zvířata včetně těch, kterých jsem se ujala, obvykle těžce problémových a nikdy jsem po nikom nic nechtěla !

 

 Kéž Bůh ochrání všechna moje zvířata, hlavně ta stará a problémová, abych je finále nemusela dát utratit, protože z čeho jim koupím speciální diety a zajistím veterinární péči ????

 

Tak nevím, jestli si mám začít narychlo zařizovat neziskovku nebo rozdat svoje bezproblémové zdravé psy s honosným rodokmenem, abych zajistila přežití těm starým nebo problémovým, kteří se jinde nechytají. No, snad to nedojde tak daleko …

 

Všechna opatření chápu. Nicméně já osobně bych to řídila lépe a pružněji, jsem poněkud temperamentnější a nečekala bych s jistými věci tak dlouho.

 

 Jestli je mezi mými zákazníky někdo, kdo by chtěl do svojí rodiny dospělého hodného  psa s průkazem původu darem nebo by i poskytl finanční dar či krmivo (veterinární diety), mám dojem, že mě asi nic jiného nezbývá ?  Dávám si cca měsíc na rozmyšlenou, jak se události vyvinou, než začnu pořádat sbírky …

 

Důrazně varuji každého, kdo by mě chtěl škodit a začal mě někde na FB pomlouvat, překrucovat ve zlém, dosud jsem ty slinty celých 26 let velkoryse promíjela a přehlížela.  Tady jde teď ale o zvířata !!! Já osobně žiju dost  skromně, mám starý auto na leasing a hypotéky na samotu – starý barák se zahradou -  psí ráj, ale tady jde o moje zvířata – o která se denně s láskou starám ve všech směrech !

 

Nikdy mě nevadilo, že jsem nebyla v životě u moře nebo jsem nikdy neletěla letadlem, po mých zvířatech by se mě stejně stýskalo. Můj život a čas patří zvířatům, proto je pro mě toto období natolik těžké s odůvodněnými obavami.

 

Celá tato situace je ještě o to složitější, protože chovám opice a vir je na opice přenosný, proto jsem v naprosté izolaci jen se zvířaty už měsíc a půl. ( Na opicích se už vir a léky testují například v USA.) Pokud chci, aby můj starý dvacetiletý opičák Joe (navíc s nemocnými ledvinami)  a spolu s ním opičí holka Isis, opičí klucí Čip a Dejl přežili ve zdraví,  musela jsem se zcela uzavřít do dobrovolné izolace.  Nicméně provoz v psí škole bude obnoven, jakmile to půjde,  mým kolegou Petrem, který chápe a respektuje moji izolaci.

 

Doufám, že stejně jako nás v minulosti nesmetli nadobro povodně na Vltavě, snad ani tato situace nebude konečnou stanicí pro moji psí školu, kterou jsem založila v lednu 1996.

 

Věřím, že brzy budeme moci u nás přivítat Vás i Vaše psy a pomoci vám s výchovou i výcvikem.

 

Rozhodně budeme nabízet i slevy, těšíme se na vás a opatrujte se.

 


Doufám, že už většina lidí pochopila, jak je to s tou "přírodou" na Planetě a bezpečím pro exotická zvířata. A ti co ne tak k tomu snad dojdou ... 

https://www.youtube.com/watch?v=CevxZvSJLk8

 


 

Aktuality
© 2009 Ambra psí škola Věry Brunclíkové - 602 368 265 - Praha | kde nás najdete | napište nám