Sportovní kynologie

Ať již připravujete psa podle našeho Národního zkušebního řádu, Mezinárodního zkušebního řádu, Zkušebního řádu českého klubu německých ovčáků či Zkušebního řádu ovladatelnosti a pracovní upotřebitelnosti psů KJ-ČR potřebujete:
prostor na cvičení, překážky, makety, figuranty, v neposlední řadě třeba i poradit a setkávat se skupinkou nadšenců, kteří své psy cvičí také. Můžete si navzájem vyměňovat zkušenosti, můžete se spolu zasmát a popovídat o svých psech. Mnoho lidí, kteří propadli kynologii a chtějí se svému psovi věnovat systematicky a dlouhodobě hledá vhodný klub - cvičák , které by mohli se svým psem pravidelně navštěvovat. Je nám jasné, že pokud máte v úmyslu trénovat se svým psem dlouhodobě a docházet pravidelně, nepotřebujete kurz v trvání deset lekcí a skončit.  Výhodou je pružná dohoda, možnost hostování a tréninků v jiném prostředí Předpokládá se, že nejste úplný začátečník, který si chce koupit Roční trénink a nebude vědět, co se psem.

Obrany u nás vede pan Petr Paloušek, účastník Mistrovství světa a úspěšný účastník Mistrovství republiky (se svou fenkou Barbe Rispet), který aktivně připravil mnoho psů na úrovneň MR. Petr  ve sportovní kynologii dosáhl výrazných úspěchů a jak sám rád tvrdí, ,,umí moc´´, což je v jeho případě pravda. Aktivně spolupracuje nebo spolupracoval:

• Klub chovatelů kníračů ČR (bonitace, svod plemeníků)
  • Český klub německých ovčáků (bonitace)
  • Hovawart klub ČR (bonitace, výcvikové tábory,cvičil a závodil s Amorem Nabuko IPO3)
  • Boxer klub České republiky (přezkoušení českých psů na Mistrovství světa)
  • Policie ČR při tréninku jejich psů, jeho poslední akce, kde figuroval, je Mistrovství služebních psů s mezinárodní účastí letos na jaře.

obrázek belgická ovčačka Redy obrázek Petr Paloušek při tréninku psů obrázek Petr Paloušek při tréninku psů obrázek Petr Paloušek při tréninku psů

(belgická ovčačka Redy a  Petr Paloušek při tréninku psů.. )

Současně je k dispozici několik kvalitních  figurantů , kteří spolupracují se školou externě a také si jezdí se svými psy pravidelně zatrénovat do areálu, takže je možné domluvit se jakkoli.

Možná potřebujete se svým psem vylepšit obranu - chcete, aby měl plné zákusy, nepřekusoval, nanapadal při revíru, byl při obraně ovladatelný nebo potřebujete vyřešit při obranách nějaký problém. Při nácviku obran nabízíme dlouhodobé tréninky a smluvní cenu.

Je výhodné absolvovat trénink ve skupince - mají-li Vaši přátelé stejné cíle, není problém zajistit Vaší skupince pravidelný trénink dle požadavků nebo si objednat občasnou návštěvu s tréninkem v jiném prostředí pro Vaše psy.

Pachové práce /stopy jsou nedílnou součástí přípravy na zkoušku. Existuje mnoho způsobů, jak psa připravovat v této disciplině a je nutno dodat, že se jedná o časově náročnou přípravu.

Vážným zájemcům rádi podáme informace při osobním jednání.

obrázek Michala Andrýska při tréninku psa Foresta v Troji obrázek Michala Andrýska při tréninku psa Foresta v Troji obrázek Michala Andrýska při tréninku psa Foresta v Troji

(Michal Andrýs při tréninku psa Foresta v Troji)

nebo telefonujte 602 368 265, abychom se domluvili na setkání.

Kurzy pro účastníky psí školy > Sportovní kynologie